Slohy

Procházka zimní krajinou

9. února 2012 v 13:40 | Myška
Ahojky takže tu máme další sloh!
Tentokrát jsme měli napsat sloh ''PROCHÁZKA ZIMNÍ KRAJINOU'' a to LÍČENÍM... =)

Procházka zimní krajinou

Nastalo zimní období, čas, kdy je den krátký a noc dlouhá...
Několik dní za sebou na horách sněžilo, a tak jsem se plná nadšení vydala na procházku zimní krajinou, daleko od chaosu a všedních chvil ve velkoměstě.
Cítím, jak mi mráz svými chladivými prstíky barví tvář do ruda,. Větřík pofukuje a něco mi šeptá do uší. Vykračuji si protaženou cestou od rolby, běloučký sníh mi křupe pod nohami, jako bych rukama šustila papírovým sáčkem. Ve sněhu se třpytí čerstvě napadané vločky. Připomínají mi lesk drahých kovů a šperků, které mají ženy tak rády.
Jak se vločky snášejí k zemi, vypadají jako tančící baletky a neposedná dítka, honící se navzájem. Asi mezi sebou vyhlásily soutěž, která z nich bude na zemi jako první! Jedna z nich si spletla směr a přistála mi na řasách, brrr, to ale studí! V řadě přede mnou vedle sebe stojí hory a každá z nich má na sobě bílou čepici- a jak jim to slučí"
Pod horami se krčí stromky, přikrité bílými peřinami a spí spravedlivým spánkem, tak, jak to příroda zařídila.
Před stromky leží spousta sněhových závějí, není vidět žádná cesta, která by mě vedla jiným směrem. Nedaleko mě se rozprostírá malé zamrzlé jezírko, upravené k bruslení. Malé děti s jásotem bruslí sem a tam. Opodál stojí dospělí, v rukou drží termohrnecky s teplými nápoji, baví se a smějí.
Můj zrak padne na led- leskne se jako dokonale vyčištěné zrcadlo.
Začalo hustě sněžit, jako by nahoře v oblacích byla kouzelná bytost a natřásala nadýchané bělavé obláčky, ze kterých se nepřetržitě sypou sněhové vločky.
Vydávám se nazpět a během mého návratu míjím kouzelnou chaloupku, z komína vychází šedavý kouř, za oknem mi mává stařenka a usmívá se na mě. Zřejmě jí připomínám chodícího sněhuláka- ani se nedivím- sama nevím, kde mám ruce a kde nohy! Zrychlím svůj krok a těším se na teploučko mého domova.
Dám si horký čaj a vlezu si pod deku, příjemně unavená.

Takže doufám, že se vám sloh líbil a omlouvám se za možné překlepy ba i hrubky... =)

Jen vás moc prosím, abyste to nekopírovali, nebo pouze se ZDROJEM!

Děkuji Myška

Tak jen na skok...

7. prosince 2011 v 17:18 | Myška
Ahojky, jsem tu, protože jsem právě dopsala němčinu. Měli jsme napsat někomu Vánoční dis, tak vám sem napíšu, co jsem celou dobu psala:

Liebe Oma,
ich wünche dir einen schönen Gruß von Lietmeritz. Denn bald ist Weinachten, und ich habe viele Geschenke für Mutti, Fatti und Schwester.Dritte Dezember haben wir gingen nach Dresden, um die Weinachtsmärkte. Ich kaufte Geschenke für meine Familie und ich möchte es wirklich. Ich hoffe,dass es Schnee zu Weinachten. Ich liebe Schnee. I kann Schneeball, Schneemann bauen und mavhen Schnee-Angel. Zu Hause haben wir eingerichtet, haben wir einen Baum noch. Ich mag den Baum smücken. Ich freue mich auf Weinachten...
Zum Abendessen haben wir immer Schnitzel, Würstchen, Fish und Kartoffelsalat. Ich esse keine Fish. Mein Favorite ist Wurst mit Kartoffelsalat.
Das ist alles.
Ich hoffe, Sie werden bald sehen. Ich freue mich auf Sie.

Ich wünche Ihnen ein frohes Weinachten und ein glücklieches neues Jahr.

Deine Michaela

Tak a je to. Ten kdo se učí němčinu je to lehčí, ale ten kdo ne tak ať si to dá do překladače ale varuji!překladač to přeloží trochu jinak, takže si to volně přeložte... =)

Napište prosím jestli sa vám to líbí nebo ne...=)

"Člověče nezlob se"

2. července 2011 v 14:56 | Myška
Dostali jsme za úkol psát popis hry ale POZOR jako když to vysvětlujeme malému dítěti!!!

Venku nám stále prší, tak co bys řekla na to, že si spolu zahrajeme hru: ,,Člověče nezlob se''? Vysvětlím ti, jak se správně hraje. Vidíš, že jsou v krabici barevné figurky, a ty si jednu z barev vybereš. Líbí se ti červené? Já si vezmu třeba modré figurky. Na hrací desce je cesta s políčky, po které se společně vydáme do svých domečků. Figurky nasadíme na místo,které ti nyní ukazuji. Ano, i tato políčka mají stejnou barvu, jako tvoji ,, človíčci". Ke hře také potřebujeme kostku na házení,a ta ti ukáže, o kolik políček můžeš jít vpřed. Vím, že ještě neumíš pořádně počítat, tak ti s tím trochu pomohu. Na start můžeš, když hodíš na kostce šest puntíků, to je také to nejvyšší číslo, které nám může padnout. Víš co je na šestce skvělé?- že můžeš házet ještě jednou. To je prima, viď? Nebuď smutná,když ti některou z tvých figurek budu muset vyhodit,- a to je tehdy, když si stoupnu na stejné políčko k tobě. Je to hra, tak to musíme brát! Neboj se, pokaždé, když hodíš šestku, tak se tvá figurka vrátí zpět do hry. Navíc,- ty také vyhodíš mou modrou figurku, když si ke mě stoupneš. V házení se budeme střídat. Kdy se vyhrává? Vyhraje ta z nás, která bude mít všechny své figurky ,,človíčky" v domečku. Tak to zkusíme? No vidíš, jak si šikobné, stále vyhráváš!

Pohled z okna

28. dubna 2011 v 6:51 | Myška
Pohled z okna je krásný v každém ročním období.
Na jaře vše kvete a voní, ale já to ovšem necítím a tak si otevřu okno. Ano, už cítím tu nádhernou vůni květin.
V létě na všechny střechy dopadají sluneční paprsky. Už se těším až budu venku...
Z okna vidím kousek kostela sv. Jakuba, Všech svatých, Kalich a další. Je jen škoda, že nevidím naše krásné a starobylé náměstí.
Na podzim stromy zbarvý své listy na: červenou, zelenou, žlutou, oranžovou.....
Zima ovšem tak barevná není. Převažuje v ní hlavně bílá. Takže mi zima připadá velmi, velmi smutná. Už jen proto, že většina stromů opadá. Nejhůře jsou na tom asi zvířátka.
Zimu moc ráda nemám.
Pohled z okna z naší třídy je nádherný! Vždy se těším až se znovu z něj podívám!

Slohy

28. dubna 2011 v 6:34 | Myška
Tak semka budu psát slohy, které jsme museli psát ve škole a nebo jsem si je napsala jen tak...

Ale prosím NEKOPÍROVAT!!!
 
 

Reklama